VICTOR PHILIPPE OLIOPURO Sweet Almond Oil, 100 ml

Puhtainta pehmeyttä ja hoitoa

9,99 €

(99,90 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 ml

Vielä 3 kpl varastossa

Toimitus maanantaina, 12. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kaikille ihotyypeille – myös herkälle
  • Kasvoille, vartalolle ja hiuksille
  • Pehmittävä ja kosteuttava

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: VICTOR PHILIPPE Latte d'Asina Body Lotion, 200 ml

VICTOR PHILIPPE OLIOPURO Sweet Almond Oil, 100 ml 9,99 € (99,90 € / l)
VICTOR PHILIPPE Latte d'Asina Body Lotion, 200 ml 11,59 € (57,95 € / l)
Kokonaishinta: 21,58 €
Kuvaus

Makea manteliöljy on todellinen eliksiiri ihon ja hiusten kosteutukseen, kimmoisuuteen ja pehmeyteen. Se on rikas A-, B- ja E-vitamiinien sekä välttämättömien rasvahappojen osalta, ja se hoitaa ihoa syvävaikuttavasti auttaen pitämään sen kiinteänä, sileänä ja säteilevänä.
Sen kevyt ja silkkinen koostumus imeytyy nopeasti ja sopii kaikille ihotyypeille, mukaan lukien lasten herkkä iho.

Käyttöohje:

  • Levitä pyörivin liikkein iholle ja hiero, kunnes tuote on täysin imeytynyt.
  • Vartalo: Päivittäinen kosteuttaja kuivalle tai herkälle iholle.
  • Arvet: Ihanteellinen raskauden aikana tai painonmuutoksissa parantamaan ihon kimmoisuutta.
  • Hiukset: Hoitava pakkaus ennen hiustenpesua tai kuivien latvojen hoitoon.
  • Kasvot: Muutama tippa kosteuttamaan kuivaa ihoa ja tuomaan hehkua.
  • Vauvat: Täydellinen vauvojen hierontaan ja ihonhoitoon punoitukseen.
  • Kädet & kynnet: Pehmentää kynsinauhat ja ihon.
Tuotenro.: BJO-15701
Sisältö: 100 ml
EAN: 8024848157018
Merkki: VICTOR PHILIPPE
Konsistenssi / annostelumuoto: Öljy
Tuoteluokat: Ihonhoitoöljyt
Ihotyyppi: Kaikille ihotyypeille, Herkkä iho
Hiustyyppi: Kaikille hiustyypeille
Ominaisuudet: Nikkelitestattu, Turvallista odotuksen aikana, Unisex, Hajusteeton, Vegaaninen
Tuoksut: Neutraali
Sertifikaatit: BIOS NaturCosmetics
PAO: 12 kuukautta
Säilytys: Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna
Pakkaustyyppi: Lasi, Pahvi, Pumppupullo
Kenelle?: Vauva, Lapsi
Tuoteseloste (INCI)

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopherol (Vitamin E)

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Victor Philippe Srl, Via del Lavoro 30, 20060, Pozzo d'Adda MI, Italia, victorphilippe.it

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta VICTOR PHILIPPE OLIOPURO Sweet Almond Oil

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder