Weleda Calendula-hierontaöljy, 100 ml

Herkälle ja ohuelle iholle

14,21 € 15,79 € -10%

(142,10 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 ml

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Sopii myös herkälle iholle
  • Elävöittävä ja lämmittävä
  • Sisältää kehäkukkaa ja kamomillaa
  • Tekee ihosta erityisen kimmoisan

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Weleda Rentouttava laventeliöljy, 100 ml

Weleda Calendula-hierontaöljy, 100 ml 14,21 € (142,10 € / l)
Weleda Rentouttava laventeliöljy, 100 ml 14,21 € (142,10 € / l)
Kokonaishinta: 28,42 €
Kuvaus

Korkealaatuinen ihoöljy sopii varoen valmistettujen, rauhoittavien kehäkukkien ja kamomillan kukintojen ja koivunlehtien ansiosta hyvin myös herkälle iholle.Calendula-hierontaöljy antaa elävöittäviä, hyväätekevän lämmittäviä impulsseja ohuelle ja herkälle iholle. Näin iho pysyy sileänä ja kimmoisana.

Käyttö: Vielä kosteaan ihoon hierottuna öljy levittyy helposti ja imeytyy hyvin jättämättä rasvakalvoa iholle.
Sopii vegaaneille.

Tuotenro.: WEL-100796
Sisältö: 100 ml
EAN: 4001638500838
Merkki: Weleda
Tuoteluokat: Hierontaöljyt
Ihotyyppi: Kaikille ihotyypeille, Herkkä iho, Kuiva iho
Ominaisuudet: Unisex, Vegaaninen
Tuoksut: Kehäkukka
Sertifikaatit: NaTrue
Tuoteseloste (INCI)

Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[2], Betula Alba Bark/Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract[2], Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract[2], Parfum[1], Limonene[1], Linalool[1], Citronellal[1], Geraniol[1], Citral[1]

  1. eteeristen öljyjen ja uutteiden sekoitus
  2. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä
Calendula: vauvat & lapset
Lisätarvikkeet
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Tuotevideot:

Weleda Tutorial: käsihieronta

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Weleda AG, Möhlerstraße 3 - 5, 73525, Schwäbisch Gmünd, Saksa, www.weleda.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Weleda Calendula-hierontaöljy

21 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä

4,6 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
19 (70%)
4 tähteä
6 (22%)
3 tähteä
2 (7%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

27 arvostelua

Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 21 arvostelua löytyy muilla kielillä.


Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder