Nourish London Protect Skincare Essentials
Hoitosetti normaalille ja kuivalle kasvojen iholle
41,99 €
(sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 1 kasvojen puhdistusaine
- 1 kasvovesi
- 2 hoitotuotteta
Kuvaus
Tämä kasvojen hoitosetti normaalille ja kuivalle iholle sisältää yhteensä neljä tuotetta pienessä muodossa. Tuotteet on pakattu kätevään meikkipussiin, joka on valmistettu reilun kaupan luomupuuvillasta ja jonka Freeset on käsin valmistanut. Tämä tekee setistä täydellisen tien päällä tai matkoilla.
Sisältö:
- Protect Refreshing Cleanser (50 ml): kermainen ja vitamiinipitoinen kasvojenpuhdistusaine lian ja meikin poistamiseksi.
- Protect Cooling Toning Mist (50 ml): virkistää ja vahvistaa ihoa vitamiineilla ja antioksidanteilla.
- Protect Replenishing Peptide Serum (50 ml): erittäin intensiivinen kosteuttava hoito, joka suojaa ihoa kuivumiselta ja tekee siitä sileämmän ja kiinteämmän.
- Protect Hydrating Moisturizer (50 ml): suojaava kosteusvoide, joka stimuloi ihon kollageenisynteesiä.
Käyttö:
- Vaihe 1: Laita pieni määrä puhdistusainetta vanulapulle ja puhdista se kasvot. Huuhtele viileällä vedellä ja taputtele iho varovasti kuivaksi.
- Vaihe 2: Suihkuta kasvovettä kasvoille, jotta iho imee paremmin seuraavat hoitotuotteet itseensä.
- Vaihe 3: Laita yksi pumpullinen seerumia sormenpäihisi ja hiero kasvoillesi ja kaulallesi pyörivin liikkein.
- Vaihe 4: Laita yksi pumpullinen voidetta sormenpäihisi ja hiero kasvoihisi ja kaulaasi kevyesti ylöspäin suuntautuvin liikkein.
| Tuotenro.: | NOL-77206 |
|---|---|
| Sisältö: | 1 setti |
| EAN: | 609613807954 |
| Merkki: | Nourish London |
| Tuoteluokat: | Tuotepaketit |
| Ihotyyppi: | Normaali iho, Kuiva iho |
| Ominaisuudet: | Alkoholiton, Vegaaninen |
| Sertifikaatit: | Leaping Bunny, Vegan Society, Soil Association - Cosmos Organic |
Tuoteseloste (INCI)
Protect Refreshing Cleanser
Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Cetearylalcohol, Cetearyl Glucoside,
- kontrolloidusta luomuviljelystä
- luonnollista alkuperää
- Luonnollisten eteeristen öljyjen ainesosa
Protect Cooling Toner Mist
Aqua, Citrus Limonum (Lemon) Fruit Powder[1], Citrus Sinensis (Orange) Peel Oil[1], Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil[1], Sodium Levulinate, Levulinic Acid,
- kontrolloidusta luomuviljelystä
- Luonnollisten eteeristen öljyjen ainesosa
Protect Replenishing Peptide Serum
Aqua,
- kontrolloidusta luomuviljelystä
- luonnollista alkuperää
- Luonnollisten eteeristen öljyjen ainesosa
Protect Hydrating Moisturiser
Aqua,
- kontrolloidusta luomuviljelystä
- luonnollista alkuperää
- Luonnollisten eteeristen öljyjen ainesosa
Tietoja Protect-sarjasta
Oikeudelliset tiedot
| Valmistaja: | Natural Products Factory, 19 Silvertown Way, E16 1DH, London, Iso-Britannia, www.nourishkinrange.com |
|---|---|
| Valtuutettu EU-vastuuhenkilö: | NPF Europe Limited, 38 Main Street, Swords, K67 E0A2, Dublin, Irlanti, www.nourishkinrange.com |