Weleda Lasten hammasgeeli, 50 ml

Luonnollista hampaidenhoitoa miedolla mintun ja fenkolin maulla

4,89 €

(97,80 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 50 ml

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Hyödynnä säästötarjous!

  • alk. 2 vain 4,64 € / kpl-5%
  • alk. 3 vain 4,40 € / kpl-10%

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Ihanteellinen lapsille
  • Ei kuormita elimistöä
  • Puhdistaa perusteellisesti ja hellävaraisesti

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Weleda Junior-hammastahna, 50 ml

Weleda Lasten hammasgeeli, 50 ml 4,89 € (97,80 € / l)
Weleda Junior-hammastahna, 50 ml 4,69 € (93,80 € / l)
Kokonaishinta: 9,58 €
Kuvaus

Lasten hammasgeeli on sovitettu makunsa, värinsä ja koostumuksensa puolesta lasten havaintomaailmaan ja tekee näin päivittäisestä hammashoidosta helpompaa sekä lapsille että vanhemmille. Mieto kokonaisuus ei sisällä ainesosia, jotka kuormittavat elimistöä, jos geeliä nielaistaan vahingossa.

Käyttö: Lasten hammasgeeliä laitetaan kostealle hammasharjalle. Geeli tarttuu puhdistaessa ensin hampaiden pintaan ja leviää sitten hienona vaahtona tasaisesti koko suuonteloon, ja se tulisi lopuksi huuhdella huolellisesti pois. Huuhtele myös hammasharja hyvin käytön jälkeen.

Weledan hammas- ja suunhoitotuotteiden valmistukseen käytetään pelkästään puhtaasti luonnollisia ainesosia. Mineraaliset puhdistuspartikkelit puhdistavat hellävaraisesti ja perusteellisesti, ja luonnolliset eteeriset öljyt antavat pitkäkestoista raikkautta. Weledan hammas- ja suunhoitotuotteet eivät sisällä vaahtoavia tensidejä, synteettisiä aromi-, väri- tai säilöntäaineita, sokeria tai sokeria korvaavia aineita. Näin suuflooran luonnollinen tasapaino säilyy, mikä on tärkeä edellytys täydelliselle hyvänolon tunteelle.

Tuotenro.: WEL-8186
Sisältö: 50 ml
EAN: 4001638081863
Merkki: Weleda
Konsistenssi / annostelumuoto: Geeli
Tuoteluokat: Suu- ja hammashoito, Vauvojen ja lasten hoitotuotteet
Ominaisuudet: Fluoriton, Vegaaninen
Tuoksut: Yrttinen / Aromaattinen, Minttu
Sertifikaatit: NaTrue
Varoitus: Alle 6-vuotiaille lapsille: Käytä vain herneen kokoinen määrä hammastahnaa. Liiallisen nielemisen välttämiseksi hampaiden harjaus vain aikuisen valvonnassa. Jos saat lisäksi fluoria muista lähteistä, kysy neuvoa hammaslääkäriltä tai lääkäriltä.
RDA: Keskivahva hankaus: RDA = 40 - 60
Pakkaustyyppi: Putki
Kenelle?: Lapsi
Tuoteseloste (INCI)

Glycerin, Aqua, Silicia, Algin, Calendula Officinalis Flower Extract[1], Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil[1], Esculin, Aroma[2], Limonene[2]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä
  2. luonnollisista eteerisistä öljyistä
Lisätarvikkeet
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Weleda AG, Möhlerstraße 3 - 5, 73525, Schwäbisch Gmünd, Saksa, www.weleda.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Weleda Lasten hammasgeeli

151 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä

4,7 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
208 (81%)
4 tähteä
32 (12%)
3 tähteä
8 (3%)
2 tähteä
4 (1%)
1 tähti
2 (0%)

254 arvostelua

Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 151 arvostelua löytyy muilla kielillä.


Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder