LÉA NATURE SO BiO étic Hoito- & hierontaöljy "Virvoittava Hengähdystauko", 100 ml
Virkistävä öljyseos, jossa sitrusvivahteita
Ominaisuudet ja edut
- Kaikille ihotyypeille
- Kiinteyttävät ominaisuudet
- Tekee ihosta pehmeän
Tuotenro.: GLN-5009684, EAN: 3517360029314
Samankaltaiset tuotteet
Kuvaus tuotteesta
Tämä virkistävä öljysekoitus sitrushedelmien kanssa ja raikkaalla, pirskahtelevalla tuoksulla imeytyy nopeasti ja tarjoaa pehmentäviä, kiinteyttäviä sekä virkistäviä ominaisuuksia. Se on täydellinen päivittäinen energianlähde, kohottaa mielialaa ja antaa virkistyksen tunteen.
Käyttö:
- Lisää muutama tippa kämmenelle, lämmitä öljy käsissäsi ja anna tuoksun vaikuttaa itseesi.
- Hiero pyörivin liikkein, kunnes se on täysin imeytynyt.
- Käytä 1-2 kertaa päivässä kaunistavana hoitona tai hieronnassa yksin tai kaksin.
Huomautus: Öljyn ulkonäkö voi muuttua ajan myötä tai kylmässä altistuksessa, vaikuttamatta sen ominaisuuksiin. Tarvittaessa öljyn voi homogenisoida ennen käyttöä.
| Merkki: | LÉA NATURE SO BiO étic |
|---|---|
| Highlights: | Uutuudet |
| Konsistenssi / annostelumuoto: | Öljy |
| Tuoteluokat: | Hierontaöljyt |
| Ihotyyppi: | Kaikille ihotyypeille |
| Tuoksut: | Sitruksinen |
| Sertifikaatit: | ECOCERT - Cosmos Organic, Cosmébio - COSMOS ORGANIC |
| PAO: | 6 kuukautta |
| Varoitus: | Vältä aineen joutumista silmiin ja huuhtele tarvittaessa runsaalla vedellä, Tätä tuotetta ei tule käyttää raskauden aikana, VAROITUS: Ei sovellu imettäville naisille, Käytä vain terveelle iholle, Keskeytä käyttö ihoärsytyksen ilmetessä ja hakeudu lääkäriin, jos oireet jatkuvat tai pahenevat, Suojaa käsitellyt ihoalueet auringonvalolta käytön jälkeen |
| Säilytys: | Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna |
| Tuoksun ominaisuudet: | stimuloiva, virkistävä |
| Pakkaustyyppi: | Pullo |
| Valmistaja: | Laboratoire Lea, 23 Avenue Paul Langevin, 17183, Perigny, Ranska, contact@leanature.com |
Tuoteseloste (INCI)
Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Limonene, Citrus Aurantium Peel Oil[1], Litsea Cubeba (May Chang) Fruit Oil[1], Parfum, Citral, Citrus Paradisi Peel Oil[1], Tocopherol (Vitamin E), Linalool, Beta-Caryophyllene, Citrus Lemon Peel Oil, Pinene, Geraniol, Terpineol, Geranyl Acetate, Eucalyptus Globulus Oil, Citronellol, Eugenia Caryophyllus Oil, Lemongrass Oil, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Eugenol, Terpinolene, Carvone
- aus biologischem Anbau