Demmers Teehaus Metsän marjat, 100 g

Metsän marjojen herkullinen maku

7,99 €

(79,90 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 g

Vielä 4 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Voimakas ja hienostunut mustaseljan vivahde
  • Kaunis kastanjanpunainen väri
  • Mustikoita ja oratuomen marjoja

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Or Tea? Kung Flu Fighter, Purkki 100 g

Demmers Teehaus Metsän marjat, 100 g 7,99 € (79,90 € / kg)
Or Tea? Kung Flu Fighter, Purkki 100 g 12,29 € (122,90 € / kg)
Kokonaishinta: 20,28 €
Kuvaus

Uppoudu auringossa kypsyneiden hedelmien täyteläiseen makuun yhdessä kupillisessa! Harmoninen sekoitus kokoaa yhteen metsän parhaat maut: hienostuneen mustaseljan, herkät mustikat ja karvasmakeat oratuomen marjat ruusunmarjaa ja hibiskusta sisältävälle pohjalle.

Haudutettaessa tee vapauttaa intensiivisen hedelmäisen arominsa ja saa kauniin kastanjanpunaisen värin, jota täydentää vivahteikas mustaseljan maku. Nautitpa sen kuumana rentoutumishetkellä tai jääkylmänä virkistävänä juomana – tämä marjainen unelma maistuu kaikkina vuodenaikoina!

Annostus:
8–9 teelusikallista litraa kohti

Tuotenro.: XPI-DT-00-06361
Sisältö: 100 g
EAN: 9004163063613
Merkki: Demmers Teehaus
Konsistenssi / annostelumuoto: Irtotee
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: Kofeiiniton
Säilytys: Säilytä kuivassa
Sisältö (tee): Irtotee
Haudutusaika: 5 minuuttia, 6 minuuttia, 7 minuuttia, 8 minuuttia
Ainesosat

ruusunmarjankuori, seljanmarjat, Schlehdorn, hibiskus, aromi, Heidelbeeren

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: DEMMER GmbH, Karl-Tonay-Gasse 34, 1230, Wien, Itävalta, www.tee.at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Demmers Teehaus Metsän marjat

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder