English Tea Shop Luomuteekokoelma hyvinvointiin, 12 teepussia (à 24 g) (288 g)

Nauti teestä itse tai ilahduta lahjalla

12,29 €

(42,67 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 12 teepussia (à 24 g)

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • 12 teepyramidia
  • 6 erilaista teelaatua
  • Ihanat yrtti- ja mausteteet

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Pukka Relax luomuyrttitee, 20 kpl (40 g)

English Tea Shop Luomuteekokoelma hyvinvointiin, 12 teepussia (à 24 g) (288 g) 12,29 € (42,67 € / kg)
Pukka Relax luomuyrttitee, 20 kpl (40 g) 4,79 € (119,75 € / kg)
Kokonaishinta: 17,08 €
Kuvaus

Kauniisti pakattu teelahjapakkaus sisältää ihastuttavia yrtti- ja mausteteelaatuja. Pakkauksessa on kaksitoista teepyramidia kuudessa eri maussa – täydellinen valinta omaan teehetkeen tai lahjaksi läheiselle:

  • 2x Happy Me - Hedelmäinen yrttitee, jossa maistuvat sitruunaruoho, omena ja inkivääri
  • 2x Pure Me - Raikas yrttitee, jossa on piparminttua, nokkosta, lakritsijuurta, kurkumaa ja kehäkukkaa
  • 2x Calm Me - Mausteinen tee, jossa yhdistyvät piparminttu, kaneli, lakritsijuuri ja laventeli
  • 2x Sleepy Me - Lempeä yrttitee, jossa on kamomillaa, laventelia, humalaa ja rohtovirmajuurta
  • 2x Shape Me - Vihreän teen ja yrttien sekoitus, jossa maistuvat kaneli ja inkivääri
  • 2x Beautiful Me - Yrttitee, jossa on kamomillaa, hibiskuksenkukkia, rooibosta ja ruusun terälehtiä
Tuotenro.: XPI-RON-ETS-60888
Sisältö: 288 g
EAN: 680275060888
Merkki: English Tea Shop
Konsistenssi / annostelumuoto: Tee pussissa
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Säilytys: Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa
Sisältö (tee): Teepussit
Haudutusaika: 2 minuuttia, 3 minuuttia, 4 minuuttia, 5 minuuttia
Ainesosat

Happy Me - Luomuyrttitee

34 % Sitruunaruoho[1], 22 % Apfel[1], 14 % appelsiininkuori[1], 12 % inkiväärinjuuri[1], 8 % kardemumma[1], 4 % korianteri[1], 4 % kaneli (Cinnamomum)[1], 2 % kehäkukan kukat[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä

Pure Me - Luomuyrttitee

32 % piparminttu, 16 % vihreä minttu (Viherminttu), 12 % rohtosarviapila, 10 % Fenchelsamen, 8 % seljankukka, 5 % Kurkuma, 5 % sitruunankuori, 4 % nokkosenlehdet, 3 % rosmariini, 3 % lakritsi, 2 % Samettikukat

Sisältää lakritsia: Korkeasta verenpaineesta kärsivien tulisi välttää liiallista käyttöä.

Calm Me - Maustettu tee, Luomu

40 % kaneli (Cinnamomum), 31 % piparminttu, 15 % lakritsi, 14 % laventeli

Sisältää lakritsia: Korkeasta verenpaineesta kärsivien tulisi välttää liiallista käyttöä.

Sleepy Me - Luomuyrttitee

62 % kamomilla, 12 % laventelinkukkia, 11 % Humalanlehdet, 11 % valerianjuuri, 4 % sitruunavoide

Shape Me - Vihreä tee/Yrttitee, Luomu

54 % vihreätee, 23 % kaneli (Cinnamomum), 13 % inkivääri, 6 % Ginseng, 4 % Acai-marja

Kaunis Minä - Luomu Yrttitee

22,5 % kamomilla, 21 % Gotu Kola, 16 % hibiskuskukat, 12 % Ceylon-kaneli, 9 % Rooibos, 9 % kaakao, 5 % appelsiininkuori, 3 % punajuuri, 2 % Puolukkamehu, 0,5 % ruusunlehdet

Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Royal Nature GmbH & Co KG, Langenscheid 2-6, 58553, Halver, Saksa, www.royal-nature.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta English Tea Shop Luomuteekokoelma hyvinvointiin

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder