Officina Naturae Neutro Voidedeodorantti, 40 g

Tuoksuton deodorantti ilman muovipakkausta

9,89 € 10,99 € -10%

(247,25 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 40 g

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 14. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Normaalille iholle
  • Miellyttävä levittää
  • Ilman alumiinisuoloja
  • Nikkelitestattu Nikkelitestattu
  • Unisex Unisex
  • Vegaaninen Vegaaninen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: alviana luonnonkosmetiikkaa Kasviöljysaippua, sitruunaruoho, 100 g

Officina Naturae Neutro Voidedeodorantti, 40 g 9,89 € (247,25 € / kg)
alviana luonnonkosmetiikkaa Kasviöljysaippua, sitruunaruoho, 100 g 1,79 € (17,90 € / kg)
Kokonaishinta: 11,68 €
Kuvaus

Tämä neutraali deodorantti pitää ikävät hajut poissa luonnollisesti ja pitkäkestoisesti. Deodorantti perustuu soodaan sekä triethylisitraattiin sekä huolella valittuihin kasviöljyihin. Deodorantin koostumus sulaa ihokontaktissa ja on miellyttävä levittää.

Käyttö:

  • Aloita deodorantin käyttö varovaisesti pienillä määrillä. Pian huomaat itsellesi sopivan määrän.
  • Levitä deodoranttia vain puhtaalle ja kuivalle iholle.

Huomio: Säilytä kuivassa ja viileässä.

Tuotenro.: XBO-ONA-ONCS22.041
Sisältö: 40 g
EAN: 8033148538984
Merkki: Officina Naturae
Konsistenssi / annostelumuoto: Voide
Tuoteluokat: Deodorantit
Ihotyyppi: Normaali iho
Ominaisuudet: Ei sisällä alumiinisuoloja, Nikkelitestattu, Unisex, Hajusteeton, Vegaaninen
Tuoksut: Neutraali
Säilytys: Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna
Pakkaustyyppi: Purkki
Tuoteseloste (INCI)

Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Bicarbonate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Vegetable Oil, Hydrogenated Olive Oil Stearyl Esters, Triethylcitrate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Cocos Nucifera (Coconut) Oil[1], Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract[1], Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Tocopherol (Vitamin E)

  1. luonnonmukaisesti viljelty
CO.SO.
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Officina Naturae di Carlini Silvia e Urbinati Pierluca srl, via Del Capriolo 3, 47923, Rimini, Italia, www.officinanaturae.com

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Officina Naturae Neutro Voidedeodorantti

16 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä

4,4 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
14 (63%)
4 tähteä
5 (22%)
3 tähteä
2 (9%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
1 (4%)

22 arvostelua

Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 16 arvostelua löytyy muilla kielillä.


Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder