Yogi Tea Süße Träume Bio, 17 teepussia (34 g)

Rauhallinen ilta hyvän yön takaamiseksi

Uutuus!

4,19 €

(123,24 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 17 teepussia

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Voimakkaan kukkainen yrttitee
  • Kamomilla- ja humalan kukilla
  • Sisältää luonnollista laventeliöljyä

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g

Yogi Tea Süße Träume Bio, 17 teepussia (34 g) 4,19 € (123,24 € / kg)
Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g 4,19 € (136,93 € / kg)
Kokonaishinta: 8,38 €
Kuvaus

Valmistaudu rentouttavaan yöhön Yogi Tea Süße Träume Bio -teellä ja hemmottele aistejasi voimakkaasti kukkaisella tuoksu- ja makuelämyksellä. Tämä korkealaatuinen yrttiteeseos yhdistää laventeliöljyn ja tuttuja kasviperäisiä ainesosia, jotka auttavat sinua rentoutumaan lempeästi pitkän päivän jälkeen.

Tuotteen kohokohdat yhdellä silmäyksellä:

  • Aromaattinen yrttiseos: Tuoksuva laventeliöljy tuo mukanaan voimakkaasti kukkaisia makuvivahteita.
  • Lempeä iltarauha: Mieto kamomilla tukee iltarutiineitasi.
  • Ayurvedalainen harmonia: Rauhoittaa tehokkaasti Vataa ja tasapainottaa ylimääräistä Pittaa.

Lyhyesti tiivistettynä:
Yogi Tean Süße Träume Bio -tuotteen avulla voit nauttia miellyttävästä iltarutiinista, joka valmistaa kehosi ja mielesi lempeästi yön lepoon. Huolellisesti valittu koostumus yhdistää hienointa laventeliöljyä kamomillan ja humalan todistettuun voimaan. Ayurvedisessa terveysopissa arvostetaan katkeransuloisia ja kukkaisia aromeja, jotka vakauttavat levotonta vata-doshaa ja tasapainottavat hellästi tulista pitta-energiaa.

Tee tästä teestä oma ankkurisi ennen nukkumaanmenoa ja luo itsellesi rauhallinen hetki tietoisuuden harjoittamiseen. Teetä kaadettaessa huoneeseen leviävä lempeä tuoksu auttaa sinua päättämään päivän rauhallisesti ja aloittamaan yön voimistuneena.

Tuotenro.: XAY-VKN-484300
Sisältö: 34 g
EAN: 4012824407329
Merkki: Yogi Tea
Highlights: Uutuudet
Konsistenssi / annostelumuoto: Tee pussissa
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: ayurveda, Gluteeniton, Laktoositon, Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Säilytys: Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa
Sisältö (tee): Teepussit
Haudutusaika: 5 minuuttia
Ainesosat

fenkoli[1], Pfefferminze[1], Sitruunaruoho[1], 17 % Kamillenblüten[1], sitruunamelissa (Melissa officinalis)[1], Salbei[1], 5 % laventelinkukkia[1], Kardemumma (Elettaria cardamomum)[1], 1,5 % hypätä[1], 1,4 % Lavendelöl[1], muskotti [1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta tuotannosta
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: YOGI TEA GmbH, Burchardstraße 24, 20095, Hamburg, Saksa, info@yogitea.com, www.yogitea.com/en

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Yogi Tea Süße Träume Bio