Akamuti Rhassoul-savi, 200 g

Pesusavi kasvojen ja hiusten hoitoon

14,66 € 16,29 € -10%

(73,30 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 200 g

Vielä 6 kpl varastossa

Toimitus maanantaina, 12. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kaikille ihotyypeille - myös kuivalle iholle
  • Sisältää runsaasti kivennäisaineita
  • Helppo ja tehokas puhdistus
  • Monikäyttöinen
  • Vegaaninen Vegaaninen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Najel Aleppo-saippua 40 % laakerinlehtiöljyä, 185 g

Akamuti Rhassoul-savi, 200 g 14,66 € (73,30 € / kg)
Najel Aleppo-saippua 40 % laakerinlehtiöljyä, 185 g 8,72 € (47,14 € / kg)
Kokonaishinta: 23,38 €
Kuvaus

Tämä Akamutin puhdistussavi on peräisin Marokon Atlasvuoristosta ja sisältää erittäin runsaasti piihappoa ja magnesiumia. Nämä arvokkaat vaikuttavat aineet auttavat poistamaan iholta ja hiuksista lian, tekevän ihosta tasaisemman ja ravitsevat kuivaa ihoa. Savijauhe sekoitettuna veteen on perinteinen ja hellävarainen kasvojenpuhdistaja, ja sitä voidaan käyttää myös saippuan ja shampoon sijaan päivittäiseen vartalonhoitoon.

  • ihanteellinen kuivalle iholle
  • tukee ihon ja hiusten terveyttä
  • sisältää piihappoa ja magnesiumia
  • ilman kemiallisia lisäaineita
  • monikäyttöinen

Käyttö:

  • Sekoita yksi ruokalusikallinen jauhetta noin neljännesosaan lämmintä vettä.
  • Hiero sitten hellävaraisesti hiuksiin ja päänahkaan tai kasvoille.
  • Huuhtele lopuksi vedellä.
Tuotenro.: AKM-RH200
Sisältö: 200 g
EAN: 5060496241474
Merkki: Akamuti
Tuoteluokat: Savet ja kasvijauheet, Vartalon puhdistus
Ihotyyppi: Kaikille ihotyypeille, Kuiva iho
Ominaisuudet: Vegaaninen
Tuoteseloste (INCI)

Moroccan Rhassoul Clay (Ilite)

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Akamuti Limited, Maes Y Bryn, Llansawel, SA19 7PG, Llandeilo, Iso-Britannia, info@akamuti.co.uk
Valtuutettu EU-vastuuhenkilö: Oxford Biosciences, OB Oxford Éireann, North Point House Old Mallow Road, T23 AT2P, Cork, Irlanti, safety@oxford.bio, oxfordbiosciences.com

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Akamuti Rhassoul-savi

2 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä

4,3 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
4 (57%)
4 tähteä
1 (14%)
3 tähteä
2 (28%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

7 arvostelua

Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 2 arvostelua löytyy muilla kielillä.