tea exclusive Luomu Pai Mu Tan -valkoinen tee, 100 g

Teemestarin hienostunut erikoisuus kevyellä hapettumisella

11,29 €

(112,90 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 g

Vielä 3 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • 100 % valkoista teetä
  • Kukkainen ja lempeä maku, hienostunut paahteinen vivahde
  • Fujian, Kiina – vuoristoviljelmät

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: tea exclusive Luomuhibiskuksenkukkatee, 150 g

tea exclusive Luomu Pai Mu Tan -valkoinen tee, 100 g 11,29 € (112,90 € / kg)
tea exclusive Luomuhibiskuksenkukkatee, 150 g 6,79 € (45,27 € / kg)
Kokonaishinta: 18,08 €
Kuvaus

Ensiluokkainen valkoinen tee ihastuttaa pehmeällä maullaan ja kukkaisella aromillaan ilman kitkeryyttä. Teemestari Lin Xingxiongin käsityönä valmistettu irtotee hurmaa erittäin hienovaraisella paahteisella vivahteellaan. Lehdet poimittiin maaliskuun 2021 lopulla Fuding Da Bai Cha -teekasveista, joita kasvatetaan yli 700 metrin korkeudessa Fujianin maakunnassa Kiinassa. Lehdet saivat kuihtua bambukoreissa 2–3 päivän ajan, minkä jälkeen ne kuivattiin hellävaraisesti uunissa. Pehmeässä vedessä tämä tee pääsee avaamaan arominsa erityisen täyteläisinä!

Vinkki: Valkoisesta teestä voi valmistaa useita haudutuksia! Teeasiantuntijat suosittelevat käyttämään enintään 80 °C:n lämpöistä vettä sekä seuraavia haudutusaikoja: 1. haudutus vähintään 5 minuuttia. 2.–3. haudutus hieman pidempään.

Tuotenro.: XPI-RON-111-B
Sisältö: 100 g
EAN: 4260227771114
Merkki: tea exclusive
Konsistenssi / annostelumuoto: Irtotee
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Säilytys: Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna, Säilytä kuivassa, Säilytä huoneenlämmössä
Sisältö (tee): Irtotee
Haudutusaika: 5 minuuttia, 6 minuuttia, 7 minuuttia, 8 minuuttia, 9 minuuttia, 10 minuuttia
Ainesosat

100 % valkoinen tee

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Royal Nature GmbH & Co KG, Langenscheid 2-6, 58553, Halver, Saksa, www.royal-nature.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta tea exclusive Luomu Pai Mu Tan -valkoinen tee