We Love The Planet Sweet Serenity Deo, Deodoranttipuikko 40 g
Kukkainen-makea suoja epämiellyttävää hajua vastaan
7,29 €
(182,25 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Normaalille iholle
- Alumiiniton
- Saatavilla stickinä tai voiteena
Tuotenro.: XBV-WLT-54504209, EAN: 8720254504209
Samankaltaiset tuotteet
Kuvaus tuotteesta
Sweet Serenity hellii aisteja ruusuöljyn, hunajan ja mietojen yrttien sekoituksella. Deodorantit ovat saatavilla kahdessa muodossa: stickinä tai voiteena. Molemmat muodot ovat ympäristöystävällisiä ja erityisen käteviä matkoilla. Sisältämä natron varmistaa tehokkaan hajukontrollin, kun taas huolella valitut öljyt ja erityiset luonnolliset ainesosat hoitavat ihoa ja takaavat täydellisen koostumuksen.
Sekä stick että voide erottuvat miellyttävän levittyvyytensä ja kevyesti beigevärisen sävynsä ansiosta.
Käyttö:
- Stick: Paina stickiä hieman pohjasta ylöspäin ja levitä kevyin vedoin ohuelti kainaloihin. Anna imeytyä noin yksi tai kaksi minuuttia. Yksi stick kestää noin 2–3 kuukautta.
- Voide: Ota sormin pieni määrä voidetta säästäväksi annosteluksi ja hiero tasaisesti kainaloihin. Anna imeytyä noin minuutin ajan. Yksi purkki riittää noin 3 kuukaudeksi.
Merkki: | We Love The Planet |
---|---|
Konsistenssi / annostelumuoto: | Tikku |
Tuoteluokat: | Deodorantit |
Ihotyyppi: | Normaali iho |
Tuoksut: | Hunaja, Ruusu, Makea |
Sertifikaatit: | NCS - Natural Cosmetics Standard |
Tuoteseloste (INCI)
Sodium Bicarbonate, Zea Mays Starch, Cocos Nucifera (Coconut) Oil[1], Coco Caprylate/Caprate, Cera Alba (White Beeswax) Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil[1], Parfum, Tocopherol (Vitamin E), Citronellal[2], Linalool[2], Helianthus Annuus Seed Oil[1], Hypericum Perforatum Flower Extract[1], Cumarin[2], Eugenol[2]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
- luonnollisista eteerisistä öljyistä
Sopii hyvin tähän
Asiakkaidemme antamat arvostelut
1 kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta We Love The Planet Sweet Serenity Deo
70 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä
5 tähteä | | 73 | (64%) |
---|---|---|---|
4 tähteä | | 24 | (21%) |
3 tähteä | | 7 | (6%) |
2 tähteä | | 6 | (5%) |
1 tähti | | 3 | (2%) |
113 arvostelua
1 kirjoitettu arvostelu kielellä suomi
70 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä
Ihana tuote
Pisteytys 5 /5 tähteä.
Todella miellyttävä tuote. Hyvä tuoksu ja koostumus.Peltirasiassa oleva vaihtoehto on parempi kuin puikko.
Oliko tästä arvostelusta apua? (2) (0)