La Saponaria Nokkosuute, 30 ml

Ihanteellinen itsetehdyn kosmetiikan ainesosaksi

4,09 €

(136,33 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 30 ml

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 07. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Sisältää runsaasti vitamiineja
  • Sisältää kivennäisaineita
  • Vahvistaa ja supistaa
  • Vegaaninen Vegaaninen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: La Saponaria Risiiniöljy, 100 ml

La Saponaria Nokkosuute, 30 ml 4,09 € (136,33 € / l)
La Saponaria Risiiniöljy, 100 ml 4,79 € (47,90 € / l)
Kokonaishinta: 8,88 €
Kuvaus

Tämä nokkosesta saatu glyseriiniuute saadaan maseroimalla nokkosen lehtiä. Se sisältää runsaasti polyfenoleja, A- ja C-vitamiineja sekä kivennäisaineita.

Erinomainen ainesosa itsetehtyyn kosmetiikkaan, kuten hilseshapooseen ja rasvoittuvien hiusten shampooseen tai epäpuhtaan ihon tuotteisiin.

Käyttö:

  • Tavallinen prosenttiosuus: 5-10 % voiteissa ja shampoissa
Tuotenro.: LAS-ES010M030
Sisältö: 30 ml
EAN: 8054615472402
Merkki: La Saponaria
Tuoteluokat: Raaka-aineet
Ominaisuudet: Vegaaninen
Tuoteseloste (INCI)

Aqua, Glycerin, Urtica Diocia (Nettle) Leaf Extract

Tietoa Attivi Puri -sarjasta
Tee-se-itse-kosmetiikka
Oikeudelliset tiedot
Valmistaja: La Saponaria Srl Società Benefit, Via dei Trasporti 3-5, 61122, Pesaro (PU), Italia, www.lasaponaria.it

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta La Saponaria Nokkosuute

3 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä

4,2 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
6 (46%)
4 tähteä
4 (30%)
3 tähteä
2 (15%)
2 tähteä
1 (7%)
1 tähti
0 (0%)

13 arvostelua

Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 3 arvostelua löytyy muilla kielillä.


Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder