puremetics Peel-Off Maski Slow-Aging (130 g)
Revitalisoiva kasvonaamio hyaluronihapolla & mineraalisavella
26,49 €
(203,77 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut)
Ominaisuudet ja edut
- Kaikille ihotyypeille
- Tarjoaa kosteutusta & sileyttä
- Riittää 14 käyttökertaan
-
PETA Cruelty Free
-
Unisex
-
Vegaaninen
Tuotenro.: PUM-P-PO-007, EAN: 4251844909738
Kuvaus tuotteesta
Tämä Peel-Off Maski on aluksi jauhetta, joka kosketuksessa veden kanssa muuttuu kermamaiseksi seokseksi. Se on rikastettu hyaluronihapolla, voimakkaalla kosteuttavalla aineella, joka tarjoaa intensiivistä kosteutusta, lisää ihon kimmoisuutta ja auttaa vähentämään hienoja juonteita ja ryppyjä. Lisäksi naamio selkeyttää ihohuokosia ja antaa puhtaan ihon pinnan. Argilla, ruskealevästä saatava luonnollinen uute, imee ylimääräistä öljyä ja mattapintaa ihosi. Nauti samalla viileästä ja virkistävästä vaikutuksesta.
Naamio riittää 14 käyttökertaan.
Käyttöohje:
- Sekoita 1 ruokalusikallinen naamiojauhetta 2 ruokalusikalliseen vettä.
- Huomio: Lisää ensin jauhe ja sitten vesi sekoittaaksesi tasaisen ja sileän seoksen.
- Käytä apuna mielellään pientä vispilää.
- Sekoita nopeasti, kunnes saat aikaan tasaisen, kermamaisen koostumuksen.
- Levitä valmistettu naamio tasaisesti puhdistetuille kasvoille, vältellen silmänympäryksiä, kulmakarvoja ja hiusrajaa.
- Huomio: Kun naamiojauhe kohtaa veden, alka ryhmittymisprosessi joka kiinteyttää naamion, joten levitä naamio heti sekoittamisen jälkeen.
- Rentoudu ja nauti naamion ihon elvyttävistä ominaisuuksista.
- 10 minuutin kuluttua voit irrottaa naamion.
- Käytä naamiota kerran tai kaksi viikossa saavuttaaksesi parhaat tulokset.
Vinkki: Naamio on helpompi irrottaa, kun kosteutat sen reunoja veden avulla vaikutusajan jälkeen. Jäljelle jäänyt naamio on helppo poistaa vedellä ja pehmeällä liinalla. Anna jäljelle jääneen seoksen kuivua sekoitusastiassa, jotta se on myöhemmin helpompi poistaa.
Huomio: Naamion sisältämä savi voi jättää tahroja vaatteisiin.
koostumus: | Peel-off naamiot |
---|---|
Konsistenssi / annostelumuoto: | Jauhe |
Tuoteluokat: | Kasvonaamiot |
Ihotyyppi: | Rasvainen iho, Kaikille ihotyypeille, Ikääntyvä iho, Epäpuhdas iho |
Merkki: | puremetics |
Ominaisuudet: | Uudelleentäytettävä, Muoviton, Unisex, Vegaaninen |
Sertifikaatit: | PETA Cruelty Free |
Säilytys: | Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna |
Pakkaustyyppi: | Lasi |
Tuoteseloste (INCI)
Algin, Diatomaceous Earth, Calcium Sulfate Hydrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Argilla, Xanthan Gum, Magnesium Oxide, Hyaluronic Acid, Rosa Centifolia Flower Powder