Savon du Midi Karitevoisaippua – Special Edition, Fleur de Coton (100 g)

Hellävarainen, hoitava karitevoisaippua tyylikkäässä pakkauksessa

3,79 € 3,99 € -5%

(37,90 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Tuoksu: Fleur de Coton

Puuvillan raikkaus

Varastossa

Toimitus maanantaina, 12. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään torstaina kello 23:59

Hyödynnä säästötarjous!

  • alk. 2 vain 3,59 € / kpl-10%
  • alk. 3 vain 3,39 € / kpl-15%
  • alk. 6 vain 3,27 € / kpl-18%

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kaikille ihotyypeille
  • Valmistettu laadukkaista kasviöljyistä
  • Perinteinen saippuoimismenetelmä

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Savon du Midi Kiinteä sensitive-shampoo, 85 g

Savon du Midi Karitevoisaippua – Special Edition, Fleur de Coton (100 g) 3,79 € (37,90 € / kg)
Savon du Midi Kiinteä sensitive-shampoo, 85 g 7,29 € (85,76 € / kg)
Kokonaishinta: 11,08 €
Kuvaus

Tänäänkin nämä karitevoisaippuat valmistetaan Etelä-Ranskassa perinteisen tiedon mukaisesti. Tavoitteena on säilyttää ja jatkaa provencelaisen saippuanteon taitoa parhaassa mahdollisessa muodossa. Saippuoiden pohjana käytetään pelkästään luomukasviöljyjä, jotka viimeistellään luomukaritevoitella (karité) ja lajista riippuen huolellisesti valituilla tuoksukompositioilla, eteerisillä öljyillä tai pigmenteillä. Näin syntyvät kokemuksella ja huolella erityisen hellät ja hoitavat saippuat.

Tuotenro.: SDM-110598K
Sisältö: 100 g
EAN: 4260007647332
Merkki: Savon du Midi
Konsistenssi / annostelumuoto: Kiinteä
Tuoteluokat: Saippuat
Ihotyyppi: Kaikille ihotyypeille
Ominaisuudet: Unisex, Vegaaninen
Tuoksut: Eksoottinen, Raikas, Laventeli, Puuterinen, Ruusu, Makea, Sitruksinen
Sertifikaatit: BDIH - Cosmos Organic
PAO: 12 kuukautta
Varoitus: Vältä aineen joutumista silmiin ja huuhtele tarvittaessa runsaalla vedellä, Vain ulkoiseen käyttöön, Säilytä tuote turvallisesti ja lasten ulottumattomissa
Säilytys: Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna, Säilytä kuivassa
Pakkaustyyppi: Pahvi
Tuoteseloste (INCI)

Sodium Palmate[1], Sodium Palm Kernelate[1], Aqua, Parfum, Glycerin[1], Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter[2], Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[2], Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[2], Terpineol[3], Linalool[3], Eugenol[3], Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil[3], Citronellol[3]

  1. Valmistettu luomuainesosista
  2. luonnonmukaisesta maataloudesta
  3. eteerisistä öljyistä / hajusteista
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Valmistaja: Treibholz Bio & Naturwaren GmbH, Glehner Heide 4, 41352, Korschenbroich, Saksa, mail@treibholz.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Savon du Midi Karitevoisaippua – Special Edition