Terra Naturi ULTRA SENSITIVE Puhdistusvoide, 150 ml
Hajusteeton & erityisen hellävarainen puhdistus kasvoille
4,89 €
(32,60 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Herkälle & kuivalle iholle
- Poistaa lian & meikin
- Sisältää probiootteja
-
NaTrue
-
Unisex
-
Vegaaninen
Tuotenro.: XOF-MUE-490520, EAN: 2200302759042
Kuvaus tuotteesta
Tämän hajusteettoman puhdistusvoiteen avulla herkät ja kuivat ihotyypit puhdistuvat erityisen hellävaraisesti. Se poistaa lian ja meikin erittäin hellävaraisesti samalla kun se hoitaa ihoa kuivumisen ehkäisemiseksi. Sen koostumus sisältää laadukkaiden ainesosien lisäksi myös probiootteja, jotka tukevat ihon mikrobiomia.
Käyttöohjeet: Levitä pieni määrä kostealle kasvojen iholle aamuisin ja iltaisin, hiero hellävaraisesti ja huuhtele huolellisesti.
Merkki: | Terra Naturi |
---|---|
Konsistenssi / annostelumuoto: | Neste |
Tuoteluokat: | Kasvojenpuhdistus |
Ihotyyppi: | Herkkä iho, Kuiva iho |
Ominaisuudet: | Unisex, Hajusteeton, Vegaaninen |
Tuoksut: | Neutraali |
Sertifikaatit: | NaTrue, Vegaaninen ilman sertifikaattia |
Säilytys: | Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna |
Kasvojen puhdistusaine (koostumus): | Puhdistusvoide |
Pakkaustyyppi: | Putki |
Valmistaja: | Femia Cosmetic Vertriebsgesellschaft mbH, Gut Weide 1, 52078, Aachen, Saksa, www.femia.de |
Tuoteseloste (INCI)
Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil[1], Glycerin, Polyglyceryl-6 Stearate, Coco Caprylate/Caprate, Hydrogenated Vegetable Glycerides, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil[1], Tocopherol (Vitamin E), Lactobacillus Ferment, Xanthan Gum, Maltodextrin, Citric Acid, Sodium Benzoate
- Zutaten aus kontrolliert biologischem Anbau