Yogi Tea Meno Harmonie Bio, 17 teepussia (34 g)

Hellävarainen yrttien voima sisäisen tasapainosi hyväksi

Uutuus!

4,19 €

(123,24 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 17 teepussia

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Hienostunut maku
  • Hedelmäinen ja mieto yrttitee
  • Sisältää tasapainottavaa naistenmantelia

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g

Yogi Tea Meno Harmonie Bio, 17 teepussia (34 g) 4,19 € (123,24 € / kg)
Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g 4,19 € (136,93 € / kg)
Kokonaishinta: 8,38 €
Kuvaus

Palauta sisäinen tasapainosi Yogi Tean Meno Harmonie Bio -tuotteella ja tue kehoasi muutosten keskellä. Tämä hienosti tasapainotettu ayurvedalainen hedelmä- ja yrttiteeseos yhdistää perinteisiä kasviperäisiä ainesosia, jotka tukevat sinua lempeästi arjessa ja tuovat harmoniaa elämääsi.

Tuotteen kohokohdat yhdellä silmäyksellä:

  • Harmonisoi yrttejä sisältävä resepti: Arvokas naistenmanteli tukee luonnollista rytmiäsi.
  • Hienostunut maku: Hedelmäiset ja mietot vivahteet tarjoavat sinulle lempeän teekokemuksen.
  • Ayurvedalainen tasapaino: Auttaa tasapainottamaan vata- ja pitta-doshoja.

Lyhyesti tiivistettynä:
Yogi Tean Meno Harmonie Bio -teellä nautit mestarillisesti koostetusta teeseoksesta, joka on suunniteltu erityisesti auttamaan sinua löytämään uudelleen yhteyden omaan sisäiseen tasapainoosi. Toiminnalliset ainesosat, kuten tasapainottava naistenmanteli, lempeät kamomillankukat ja säätelevä enkeli-juuri, vaikuttavat sekä kehoon että mieleen. Ayurvedisessa terveysopissa arvostetaan katkeransuloisia ja lempeästi lämmittäviä yrttejä, jotka vakauttavat usein vaihtelevaa vata-doshaa.

Haluatpa sitten pienen tauon arjen työrupeamasta tai päättää päiväsi rauhallisella hetkellä: tämä hedelmäisen mieto tee kietoo sinut lempeään lämpöön ja auttaa sinua tuntemaan olosi rauhalliseksi, keskittyneeksi ja kaikin puolin hyväksi omassa ihossasi. Hemmottele itseäsi tällä arvokkaalla tietoisuuden hetkellä ja löydä oma henkilökohtainen elämänharmoniasi kuppi kerrallaan.

Tuotenro.: XAY-VKN-484400
Sisältö: 34 g
EAN: 4012824407695
Merkki: Yogi Tea
Highlights: Uutuudet
Konsistenssi / annostelumuoto: Tee pussissa
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: ayurveda, Gluteeniton, Laktoositon, Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Säilytys: Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa
Sisältö (tee): Teepussit
Haudutusaika: 5 minuuttia
Ainesosat

fenkoli[1], 18 % Kamillenblüten[1], Pfefferminze[1], 12 % Orangenschale[1], kaneli (Cinnamomum)[1], 5 % Frauenmantel[1], 5 % Orangen[1], Orangenöl[1], Salbei[1], inkivääri[1], 1 % Angelikawurzel[1], Kardemumma (Elettaria cardamomum)[1], Katajanmarjat[1], eukalyptus[1], süße Brombeerblätter[1], mausteneilikka[1], Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum)[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta tuotannosta
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: YOGI TEA GmbH, Burchardstraße 24, 20095, Hamburg, Saksa, info@yogitea.com, www.yogitea.com/en

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Yogi Tea Meno Harmonie Bio

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder