Yogi Tea Spicy Strawberry Bio, 17 teepussia (34 g)

Hedelmäinen makeus kohtaa tulisen mausteisuuden

Uutuus!

4,19 €

(123,24 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 17 teepussia

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Ayurvedalainen sekoitus
  • Hedelmäinen ja tulinen maku
  • Mansikka, hibiskus ja chili yhdistettynä

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Pukka Talven ilo -luomuyrttitee, 20 kpl (30 g)

Yogi Tea Spicy Strawberry Bio, 17 teepussia (34 g) 4,19 € (123,24 € / kg)
Pukka Talven ilo -luomuyrttitee, 20 kpl (30 g) 4,19 € (139,67 € / kg)
Kokonaishinta: 8,38 €
Kuvaus

Herätä elinvoimasi Yogi Tean Spicy Strawberry Bio -teellä. Nauti jännittävästä sekoituksesta, jossa hedelmäinen makeus yhdistyy miellyttävään, virkistävään mausteisuuteen. Tämä ainutlaatuinen hedelmä- ja yrttitee antaa sinulle lempeää energiaa päivään ja ihastuttaa kaikkia, jotka etsivät makuelämyksien vaihtelua.

Tuotteen kohokohdat yhdellä silmäyksellä:

  • Ainutlaatuinen resepti: makea mansikka yhdistyy hedelmäiseen hibiskikukkaan ja kirpeään chiliin.
  • Lempeä energianlähde: Virkistävät vivahteet antavat raikkaan vauhdin päivääsi.
  • Hedelmäinen ja tulinen nautinto: ainutlaatuinen makuelämys, joka on täynnä harmonisia kontrasteja.

Lyhyesti sanottuna:
Yogi Tean Spicy Strawberry Bio -tuotteen avulla löydät suositun kesähedelmän aivan uudelta, kiehtovalta puolelta. Luova resepti yhdistää makeiden mansikoiden aromaattisen tuoksun hibiskikukan pirteään happamuuteen ja aidon chilin tuliseen tulisuuteen. Ayurvedisessa ravitsemusopissa tuliset ja hieman hapahkot makuvivahteet virittävät ruoansulatuksen tulta ja auttavat saamaan ylimääräisen kapha-doshan jälleen liikkeelle.

Olipa kyseessä sitten inspiroiva virkistys iltapäivällä tai maukas seuralainen päivittäiselle rentoutumishetkellesi: tämä kuumana haudutettu tee tuo elähdyttäviä vivahteita ja miellyttävää lämpöä kehoosi. Anna hedelmäisyyden ja tulisuuden harmonisen yhdistelmän viedä sinut mukanaan ja nauti jokaisesta uudella energialla täytetystä kulauksesta.

Tuotenro.: XAY-VKN-484100
Sisältö: 34 g
EAN: 4012824407206
Merkki: Yogi Tea
Highlights: Uutuudet
Konsistenssi / annostelumuoto: Tee pussissa
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: ayurveda, Gluteeniton, Laktoositon, Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Varoitus: Sisältää lakritsia. Korkean verenpaineen yhteydessä vältä liiallista käyttöä
Säilytys: Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa
Sisältö (tee): Teepussit
Haudutusaika: 5 minuuttia
Ainesosat

21 % hibiskus[1], rote Bete[1], Lakritsi (Glycorrhiza glabra)[1], korianteri[1], inkivääri[1], Orangen[1], kaneli (Cinnamomum)[1], 4,5 % luonnollinen mansikan maku, süße Brombeerblätter[1], Zitronenschale[1], anis[1], Orangenöl[1], Sitruunaöljy[1], Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum)[1], Erdbeeren[1], 0,4 % chili[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta tuotannosta
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: YOGI TEA GmbH, Burchardstraße 24, 20095, Hamburg, Saksa, info@yogitea.com, www.yogitea.com/en

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Yogi Tea Spicy Strawberry Bio

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder