Yogi Tea Tuore Focus Bio, 17 teepussia (35,70 g)

Piristävää raikkautta selkeään keskittymiseen

Uutuus!

4,19 €

(117,37 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 17 teepussia

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Virkistävä yrttiteeseos
  • Raikasta nanaminttua ja tulsiä
  • Maustettu pirteällä sitruunatimjamilla

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g

Yogi Tea Tuore Focus Bio, 17 teepussia (35,70 g) 4,19 € (117,37 € / kg)
Yogi Tea Luomu onnentee, 30,60 g 4,19 € (136,93 € / kg)
Kokonaishinta: 8,38 €
Kuvaus

Tuo Yogi Tean Tuore Focus Bio -tuotteella raikkautta arkeesi ja nauti virkistävästä yrttiteeseoksesta, joka auttaa sinua lisäämään tietoisuutta ja henkistä selkeyttä. Pirteä resepti yhdistää virkistävän nanamintun, hienostuneen sitruunatimjamin ja arvokkaan tulsin täyteläiseksi makuelämykseksi.

Tuotteen kohokohdat yhdellä silmäyksellä:

  • Pirteä yrttiseos: virkistävä nanaminttu ja sitruunatimjami tuovat hienostunutta raikkautta.
  • Virkistävä nautinto: Täyteläinen makuelämys tuo uutta energiaa ja rauhallisuutta.
  • Ayurvedinen tasapaino: Jäähdyttää kuumennettua pittaa ja elvyttää hidasta kapha-doshaa.

Lyhyesti tiivistettynä:
Yogi Tean Tuore Focus Bio on inspiroiva kumppani hetkiin, jolloin haluat terävöittää keskittymiskykyäsi ja vahvistaa havainnointikykyäsi. Viilentävän nanamin, sitruunaisen timjamin ja ayurvedassa pyhänä basilikana arvostetun tulsin yhdistelmä luo harmonisen aromin. Ayurvedisessa opissa käytetään tuoreita ja hieman pistäviä yrttejä kognitiivisten toimintojen tukemiseen, pitta-ylimäärän lempeään viilentämiseen sekä kapha-doshan aktiivisuuden edistämiseen.

Olipa kyseessä keskittymistä edistävä aamun aloitus tai virkistävä tauko raskaan työpäivän aikana: tämä hienosti tasapainotettu yrttitee auttaa sinua pysymään tässä ja nyt. Hemmottele itseäsi kupillisella rauhallisuutta, kerää uusia voimia ja kulje päiväsi läpi valppaan mielen voimin.

Tuotenro.: XAY-VKN-484200
Sisältö: 35,70 g
EAN: 4012824407268
Merkki: Yogi Tea
Highlights: Uutuudet
Konsistenssi / annostelumuoto: Tee pussissa
Tuoteluokat: Teet ja tarvikkeet
Ominaisuudet: ayurveda, Gluteeniton, Laktoositon, Vegaaninen
Sertifikaatit: EU-Bio Siegel
Varoitus: Sisältää lakritsia. Korkean verenpaineen yhteydessä vältä liiallista käyttöä
Säilytys: Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa
Sisältö (tee): Teepussit
Haudutusaika: 5 minuuttia
Ainesosat

20 % Sitruunaruoho[1], inkivääri[1], Lakritsi (Glycorrhiza glabra)[1], 10 % sitruunatimjami[1], Pfefferminze[1], 7 % Intialainen basilika (Tulsi, Ocimum sanctum)[1], Gotu Kola[1], Valkoinen hibiskus[1], 5 % Zitronenschale[1], 4,5 % Nana Minttu[1], eukalyptus[1], limettiöljy[1], Sitruunaöljy[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta tuotannosta
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: YOGI TEA GmbH, Burchardstraße 24, 20095, Hamburg, Saksa, info@yogitea.com, www.yogitea.com/en

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Yogi Tea Tuore Focus Bio