La Saponaria Intiimipuhdistusvaahto, 100 ml
Erityisen hellävarainen - ruiskukalla & prebiooteilla
9,39 €
(93,90 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Perimenopausi & menopaussi
- Myös yli 3-vuotiaille lapsille
- pH-arvo: 6
-
BDIH - Cosmos Organic -
Vegaaninen
Tuotenro.: LAS-LC009M100, EAN: 8054615476387
Kuvaus tuotteesta
Tämä pehmeä ja kevyt vaahto erottuu hieman korkeammalla pH-arvollaan, joka on 6, ja se on kehitetty erityisesti limakalvojen herkälle fysiologialle. Erityisesti se soveltuu täydellisesti intiimipesuaineeksi tytöille ja pojille 3 vuoden iästä esipuberteettiin sekä parhaaksi intiimipesuaineeksi kuivuudessa vaihdevuosien ja perimenopaussin aikana. Tämä johtuu siitä, että näinä elämänkausina intiimialueen pH on yleensä korkeampi, ja siksi tulisi käyttää erityistä, mietoa puhdistusainetta.
Ultramieto koostumus sisältää luonnollisia prebiootteja, jotka tukevat terveellisen ja tasapainoisen mikrobiomin ylläpitämistä, palauttavat floran tasapainon ja ylläpitävät optimaalista pH-arvoa. Luomuruiskukkavesi, luomualoe-mehu ja biologiset uutokset malvasta, kamomillasta ja kaurasta tarjoavat raikastavia ja hoitavia ominaisuuksia, kun taas hyaluronihappo ja sakkaridi-isomeraatti kosteuttavat ihoa.
| Merkki: | La Saponaria |
|---|---|
| Highlights: | Uutuudet |
| Konsistenssi / annostelumuoto: | Mousse |
| Tuoteluokat: | Intiimihygienia |
| Ihotyyppi: | Ikääntyvä iho |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen |
| Sertifikaatit: | BDIH - Cosmos Organic, Vegaaninen ilman sertifikaattia |
| Säilytys: | Säilytä viileässä, kuivassa paikassa ja valolta suojattuna |
| Pakkaustyyppi: | Pumppupullo |
| Valmistaja: | La Saponaria Srl Società Benefit, Via dei Trasporti 3-5, 61122, Pesaro (PU), Italia, www.lasaponaria.it |
Tuoteseloste (INCI)
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice[2], Sorbit, Coco Glucoside, Propandiol, Disodium Cocoyl Glutamate, Chamomilla Recutita Flower Water[2], Betaine, 1.2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract[2], Malva Sylvestris Flower/Leaf Extract[2], Centaurea Cyanus Flower Water[2], Fructose, Inulin, Oryza Sativa Extract[2], Saccharide Isomerate, Cocamidopropyl Betaine, Polyglyceryl-4-Caprate, Glyceryl Oleate, Sodium Cocoyl Glutamat, Sodium Dehydroacetate, Lactic Acid, Sodium Phytate, Citric Acid, Glycerin, Sodium Citrate, Parfum[1], Potassium Sorbat, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate
- Parfum natürlichen Ursprungs
- Zutat aus biologischem Anbau
Sopii hyvin tähän
Samankaltaiset tuotteet
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta La Saponaria Intiimipuhdistusvaahto
| 5 tähteä | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
- Ei arvosteluja